Trossnäs 11-13/11

1 skl Vallarfjällets E-Arriba
1 ukl Anneborgs Brage
1 ukl Bovattnets Oryx
1 ukl Fugledes E Fjälla
2 ukl Ripfinnarens Värja
3 ukl Read Garlics Qante
3 ukl Bovattnets Oryx
3 ukl Setterwalls Helags
2 ökl Vp Glavaris QZ Emmylou
2 ökl Blakkstötens Pegasus
2 ökl Herrskapet Xcelent Rose
2 ökl VP East Meadows Bugatti
2 ökl Vp Falcsagans Dilba
3 ökl Red Garlics Lingon
3 ökl Isliljans Amapola
3 ökl Black Luckys Belladonna
3 ökl East Meadows Titan

Kungshusby 28-29/10

1 ökl VP Black Luckys Bella Donna
1 ökl Rypeparadisets Donna
2 ukl Remkilens U-Easy
2 ukl Setterwalls Helags
2 ökl Remkilens W-Nikki

Rypeparadisets Rosa 2Ukl

Fjällpilens JLX Factor IVAR 1 UKL

Gredby 30/10

1 skl Vp Cert Viijägarens Castor
2 skl Vp CK Heegards Zuki

Kritik SKL


ÖFK Öland 22/10

1 ökl Vallarfjällets C-Birk och blev därmed SEUCh!


NNFK Björnliden 15/10

1 ökl Jaktstormens C-Icestorm
3 ukl Remkilens U-Easy


GFK Gotland 9/10

2 ökl Vallarfjällets C-Birk

4 skl Södersjöns Sally
3 ukl Rimfaxes Ajax


Sälen 22-23/9 &
Långberget 24-25/9

Resultat har ej inkommit


Skåne 11/9

1 skl Södersjöns Sally


Berga 8/9

1 ökl Högfjällshundens Jackie
3 ökl Vallarfjällets C-Birk
3 ökl East Meadows Red Hot Chili
2 ukl Rimfaxes Ajax
3 ukl Rypeparadisets Stella


Orsa 1-4/9

3 ukl Isliljans Betty Boop
3 ökl Isliljans Amapola
3 ukl Isliljans Bonnie
1 SKL VP Jimbalayas Jena

Skogspokal

1 ukl HP Audes Extra

Skogs-SM

1 SKL Cert Cacit Skeiruts Raija


NNFK Messlingen 20-21/8

2×3 ukl Saldalens Ipa, Sofie S


Älvdalen 20-21/8

1 skl cert Viijäarens Lyra
2 skl ck Viijägarens Super Nova


Hjortsberga 3/7

Best In Show
1 irs Winsford What A Story
2 es Fairray Xquisite N’More
3 J pt Viijägarens Venus


Götabro 11-12/6

Best In Show
1 Setterwalls Helags
2 Anneborgs Katja
3 Sansetters Santiago

KM apport
1 Carnbrings Port Ellen
2 Ljunguddens Bella
3 Black Luckys Bella Donna

Best In Weekend
Ohlsmyrens Rospiga


Mangskog 7/5

BIS 1 Red Garlic’s Oazzi
BIS 2 Avalonian’s Etna
BIS 3 Blondie del Winepoint
BIS 4 Bovattnets Oryx


SSK’s utställning 15/5

CK Cert BIM Herrskapets A Toutch of Rose


KM i skytte, Östhammar

1:a Ronney Sahlberg
2:a Michael ”Skrot-Micke” Larsson
3:a Alexander Ehrs


Sälen 29-30/4

2 ökl Jaktstormens C-Icestorm
1 ökl Blåbärkollens Stella Snötass
2 ökl Blakkstötens Pegasus
3 ökl Skarpröets Orm
3 ukl SetterWalls Helags

2 ökl Skarpröets Orm
3 ökl Isliljans Amapola
3 ukl SetterWalls Jilla
3 ukl SetterWalls Helags


NNFK Lofsdalen 22/4

2 ökl Skoglykkas Roxy


Namdalsprøven 8/4
2 uk Skaididalen’s BP Mighty Sky


Gotland 2/4

1 skl cert Ripfinnarens EP Joyce


NNFK Rörvattnet 1/4

1 ukl Isliljans Amapola


ÖFK Öland 27/3

2 ukl Högfjällshundens Jackie


Långtora 19-20/3

2 ökl Tunturi Kieppi Fleur
3 ökl Jaktglödens Caba Libre
2 ökl Venatu Dn Carrera
3 ukl Torholmens AG Sniper
3 ökl Skarpröets Orm


Danmark 19/3

3 ökl Vallarfjällets C-Birk

2 thoughts on “Resultat 2022

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *